Innowacyjna technologia budowy

Domy pasywne energetycznie i domy energooszczędne charakteryzują się dość grubymi, warstwowymi ścianami, których współczynnik przenikania ciepła U jest na poziomie poniżej 0,15 W/(m2.K). Tak dobą izolację można uzyskać wykorzystując wyłącznie najwyższej jakości materiały oraz najlepsze technologie.
Kolejnym istotnym elementem są niezwykle szczelne, trójwarstwowe okna, zamocowane w wielowarstwowych ramach. W takich oknach współczynnik przenikania ciepła U jest na poziomie 0,6 W/(m2.K). Wielkość okien i ich rozmieszczenie pozwala na ograniczenie do minimum strat ciepła przez cały rok.
Następnym istotnym elementem domu jest system rekuperacji, który  pozwala na odzyskiwanie ciepła z powietrza. Zaletą takiego systemu jest stała wymiana powietrza w pomieszczeniach świeżym powietrzem nawiewanym z zewnątrz, a co za tym idzie  dużo większy komfort oraz lepsze samopoczucie mieszkańców. Dodatkowo stabilność cieplną zapewnia gruntowy wymiennik ciepła – system, który podnosi lub obniża temperaturę dostarczanego do budynku powietrza.
Łącząc Rekuperacji oraz gruntowy wymiennik ciepła minimalizujemy koszty utrzymania budynku zapewniając sobie jednocześnie doskonały mikroklimat użytkowanych wnętrz.