Realizujemy każdy projekt

Dom, w którym będziemy mieszkać, musi odpowiadać naszym wymaganiom na wszystkich płaszczyznach. Metraż czy rozmieszczenie pomieszczeń, jak i ogólna koncepcja wizualna bryły budynku to niezwykle istotne parametry, które w dużej mierze determinują wybór konkretnego projektu.
Domy pasywne charakteryzują się kilkoma cechami. Przede wszystkim bryła budynku jest dość zwarta, jak największa ilość okien skupiona jest od strony południowej, zastosowana jest wentylacja nawiewno – wywiewna z odzyskiem ciepła. To niezwykle istotne rozwiązania, które decydują o pasywności budynku i należy je wdrożyć już w projekcie, gdyż późniejsze dokonywanie zmian może okazać się niemożliwe.
W przypadku decyzji o wykorzystaniu gotowego projektu domu, godnym polecenia rozwiązaniem jest jego adaptacja do wymogów budynków energooszczędnych oraz wykorzystanie komponentów budynku pasywnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu zakres zmian, które należy wprowadzić w projekcie jest znacząco mniejszy (co znacznie obniża koszty), a w zamian otrzymujemy budynek, którego koszty związane z ogrzewaniem są kilkukrotnie mniejsze niż w przypadku budynków tradycyjnych.